Prehrať video

1

Starajte sa o seba

1. STARAJTE SA O SEBA.

1-1. Ak ste chorý, nechajte sa ošetriť

Chorí ľudia sa často neizolujú a nevyhľadajú správne ošetrenie, dokonca aj keď majú infekčnú chorobu.
Nie je ťažké vidieť, že takéto konanie vás vystavuje riziku.
Vyžadujte, aby každý, kto je chorý, dodržiaval správne preventívne opatrenia a dostal náležitú starostlivosť.

1-2. Udržujte svoje telo čisté

Ľudia, ktorí sa pravidelne nekúpu alebo si neumývajú ruky, môžu prenášať baktérie. Vystavujú vás nebezpečenstvu. Máte plné právo trvať na tom, aby sa ľudia pravidelne kúpali a umývali si ruky. Je prirodzené, že ľudia sa pri práci alebo športe zašpinia.
Priveďte ich k tomu, aby sa potom umyli.

1-3. Starajte sa o svoje zuby

Hovorí sa, že keď si niekto umýva zuby po každom jedle, nepokazia sa mu. Toto alebo žuvačka po každom jedle môže do veľkej miery zabrániť chorobám ústnej dutiny a zápachu z úst. Odporúčajte ostatným, aby udržiavali svoje zuby v dobrom stave.

1-4. Dobre sa stravujte

Ľudia, ktorí sa náležite nestravujú, nepomáhajú ani vám, ani sebe. Majú málo energie. Niekedy sú mrzutí. Ľahšie ochorejú. Dobre sa stravovať si nevyžaduje zvláštnu stravu. Vyžaduje si to len pravidelne jesť výživné jedlá.

1-5. Oddýchnite si

Aj keď človek musí v živote veľakrát pracovať na úkor spánku, keď niekto nespí dostatočne dlho, môže sa stať pre druhých príťažou. Unavení ľudia nie sú ostražití. Môžu robiť chyby. Mávajú nehody.
Práve keď ich potrebujete, nechajú všetku prácu na vás.
Vystavujú ostatných nebezpečenstvu. Trvajte na tom, aby tí, čo dostatočne neoddychujú, tak urobili.

A toto je moje prianie pre vás:
prekvitajte a prosperujte!

21 PRAVIDIEL

OBJEDNAJTE SI

KNIHA CESTA KU ŠŤASTIU

Základ, na ktorom sú postavené ďalšie materiály. Kniha do každej osobnej knižnice, vhodná aj ako darček. Okrem textovej časti – 21 pravidiel oboznamujúcich s konceptmi dobra a zla – obsahuje aj mnoho ilustrácií.

DVD FILM KNIHA CESTA KU ŠŤASTIU

Sfilmovaná verzia knihy prináša pôsobivé a živé vizuálne stvárnenie každého z dvadsaťjeden pravidiel Cesty ku šťastiu. Film vzdeláva prostredníctvom jedinečného a podmanivého formátu, ktorý komponuje príbehy jednotlivcov do dramatického predstavenia prinášajúceho veľmi dôležité posolstvo.

© 1996–2021 Všetky práva vyhradené.