Prehrať video

2

Buďte striedmy

2. BUĎTE STRIEDMY.

2-1. Neberte škodlivé drogy

Ľudia, ktorí berú drogy, nie vždy vidia skutočný svet okolo seba. Nie sú naozaj tu. Na diaľnici, pri bežnom stretnutí alebo doma môžu byť pre vás veľmi nebezpeční. Ľudia, ktorí sú na drogách,mylne veria tomu, že „sa cítia lepšie“, „lepšie konajú“ alebo sú „skrátka šťastní“. Toto je len ďalší prelud. Skôr alebo neskôr ich drogy fyzicky zničia. Odrádzajte ľudí od toho, aby brali drogy. Ak ich berú, dodajte im odvahu, aby vyhľadali pomoc a dostali sa z toho.

2-2. Nepite priveľa alkoholu

Ľudia, ktorí pijú alkohol, nie sú ostražití. Alkohol znižuje ich schopnosť reagovať, aj keď im sa môže zdať, že sú vďaka nemu oveľa vnímavejší. Alkohol má určitú liečivú hodnotu. Tá sa však dá značne preceniť. Nedovoľte nikomu, kto pil alkohol, aby vás viezol autom alebo aby riadil lietadlo, v ktorom sedíte. Pitie alkoholu môže siahnuť na životy viacerými spôsobmi. Aj malý pohárik môže mať obrovské následky; nedovoľte, aby jeho prebytok viedol k nešťastiu alebo smrti. Odrádzajte2 ľudí od nadmerného pitia alkoholu.

Keď človek dodržiava vyššie uvedené body, stáva sa fyzicky schopnejším užívať si život.

1. striedmy: taký, ktorý neprepadá extrémom; nepreháňa veci; ovláda svoje chúťky.

2. odradiť: zabrániť alebo odvrátiť od úmyslu.

21 PRAVIDIEL

OBJEDNAJTE SI

KNIHA CESTA KU ŠŤASTIU

Základ, na ktorom sú postavené ďalšie materiály. Kniha do každej osobnej knižnice, vhodná aj ako darček. Okrem textovej časti – 21 pravidiel oboznamujúcich s konceptmi dobra a zla – obsahuje aj mnoho ilustrácií.

DVD FILM KNIHA CESTA KU ŠŤASTIU

Sfilmovaná verzia knihy prináša pôsobivé a živé vizuálne stvárnenie každého z dvadsaťjeden pravidiel Cesty ku šťastiu. Film vzdeláva prostredníctvom jedinečného a podmanivého formátu, ktorý komponuje príbehy jednotlivcov do dramatického predstavenia prinášajúceho veľmi dôležité posolstvo.

© 1996–2021 Všetky práva vyhradené.