Prehrať video

3

Nebuďte promiskuitný

3. NEBUĎTE PROMISKUITNÝ.

Sex je prostriedok, prostredníctvom ktorého sa rasa prenáša do budúcnosti skrz deti a rodinu. Sex môže priniesť veľa pôžitku a šťastia: príroda to tak chcela, aby rasa pretrvávala. Ale nesprávne používanie alebo zneužívanie sexu so sebou prináša tvrdé postihy a tresty: zdá sa, že aj toto mala príroda v úmysle.

3-1. Buďte verný svojmu sexuálnemu partnerovi

Nevera sexuálneho partnera môže tvrdo znížiť prežitie človeka.
Dejiny a noviny sú zaplavené príkladmi násilnosti ľudských vášní podnietených neverou. „Vina“ je tým menším zlom. Žiarlivosť a pomsta sú väčšie monštrá: človek nikdy nevie, kedy sa prebudia. Je úplne v poriadku hovoriť o tom, že „treba byť civilizovaný“, „nedávať si zábrany“ a „byť chápavý“; ale žiadne reči nezacelia zruinované životy. Ani nôž zapichnutý v chrbte či rozomleté sklo v polievke nereže tak silno, ako „pocit viny“.

Navyše je to aj otázka zdravia. Keď od svojho sexuálneho partnera nevyžadujete vernosť, vy sami sa vystavujete riziku chorôb. Bolo kratučké obdobie, keď sa hovorilo, že pohlavné choroby sú pod kontrolou. To nie je prípad dneška, ak vôbec niekedy bol. Dnes zápasíme s nevyliečiteľnými druhmi týchto chorôb.

Problémy spojené s nekorektným sexuálnym správaním nie sú nové. Mocné budhistické náboženstvo vymizlo z Indie v 7. storočí a podľa ich vlastných historikov bola príčinou sexuálna promiskuita v kláštoroch. V našej modernejšej dobe vidíme, že keď sa sexuálna promiskuita rozšíri v organizácii, či už v obchodnej alebo inej, táto organizácia krachuje. Nezáleží na tom, ako civilizovane sa o nevere rozpráva, nevera rozbíja rodiny.

Chvíľková túžba sa môže stať smútkom celého života. Vštepujte to ľuďom okolo vás a chráňte svoje vlastné zdravie a pôžitok.

Sex je veľkým krokom na ceste ku šťastiu a radosti. Nie je na ňom nič zlé, keď ide ruka v ruke s vernosťou a slušnosťou.

1. promiskuitný: taký, ktorý má náhodné, príležitostné sexuálne vzťahy.

21 PRAVIDIEL

OBJEDNAJTE SI

KNIHA CESTA KU ŠŤASTIU

Základ, na ktorom sú postavené ďalšie materiály. Kniha do každej osobnej knižnice, vhodná aj ako darček. Okrem textovej časti – 21 pravidiel oboznamujúcich s konceptmi dobra a zla – obsahuje aj mnoho ilustrácií.

DVD FILM KNIHA CESTA KU ŠŤASTIU

Sfilmovaná verzia knihy prináša pôsobivé a živé vizuálne stvárnenie každého z dvadsaťjeden pravidiel Cesty ku šťastiu. Film vzdeláva prostredníctvom jedinečného a podmanivého formátu, ktorý komponuje príbehy jednotlivcov do dramatického predstavenia prinášajúceho veľmi dôležité posolstvo.

© 1996–2021 Všetky práva vyhradené.